Program

Sprawdź co przygotowaliśmy na Make Things 2018.

Make Things to przede wszystkim
okazja do praktycznego poznawania nowych technologii,
ale także zabawa, przerwy kawowe
i okazja do porozmawiania z ekspertami.

Kameralne grupy warsztatowe. Ograniczona liczba miejsc. Nie czekaj!

Lutowanie

Na tym warsztacie zbudujesz włącznik zmierzchowy i wskaźnik oświetlenia.

Lutownica, cyna, topik, płytka PCB i elementy elektroniczne to rzeczy, które pozwolą Ci zrobić inne rzeczy. Na tym warsztacie nie spotkasz robotów, Internetu, beaconów ani drukarek 3D, a mimo to dajemy Ci dwustuprocentową gwarancję niesamowitej frajdy i satysfakcji z finalnego dzieła. Mamy tu lutownice i nie zawahamy się ich użyć!

VR – projektowanie wnętrz

Rozwiniesz wyobraźnię przestrzenną i zmysł estetyki ucząc się obsługi profesjonalnego narzędzia do projektowania wnętrz.

Zaprojektowane przez siebie wnętrze zwiedzisz w rzeczywistości wirtualnej VR.

Prowadzi: Kraina Twórczości

Optymalizacja robotów

W czasie tego warsztatu zoptymalizujesz oprogramowanie samobalansującego robota do teleobecności. I jeszcze regulatory PID. Oraz IoT. I nie zrozumiesz co właśnie przeczytałeś, dopóki sam tego nie zrobisz.

Roboty już czekają. A wyzwanie przed jakim wspólnie staniemy, będzie polegało na zmianie parametrów w ich oprogramowaniu w taki sposób, żeby jak najlepiej poradziły sobie w wyścigu z przeszkodami.

Zobaczycz i dotkniesz
samobalansującego robota do teleobecności.

Weź ze sobą laptopa z dostępem do szybkiej sieci Wi-Fi.

Prowadzi: Hubert Zwiercan z Husarion Technology

Kryptowaluty & blockchain

Na tym warsztacie wykonasz pierwszy krok ku kryptowalutom, blockchainowi oraz Smart Contractom.

W czasie warsztatu poznamy nieco teorii, a także praktyczny wymiar tych technologii, dowiemy się też jak zbudować portfel kryptowalutowy i jak bezpiecznie przechowywać środki.

Prowadzi: Tomasz Korwin-Gajkowski z P2P Systems.

Drukowanie 3D

Na tym warsztacie zaprojektujesz i wydrukujesz Fajny Drobiazg.

Najpierw masa (pracy na komputerze), potem rzeźba (w drukarce 3D). Przejdziemy wspólnie cały proces projektowania, modelowania i drukowania breloczków. A potem będziemy się nimi cieszyć, wrzucać na FB oraz pokazywać znajomym i nieznajomym.

Arduino – wstęp do programowania mikrokontrolerów

Chcesz zbudować elektroniczną zabawkę dla kota, urządzenie do automatycznego podlewania kwiatków podczas urlopu lub nietypowy system alarmowy? A może zastanawiasz się jak tchnąć trochę życia w swoją instalację artystyczną? Dopuszczamy też możliwość, że pragniesz po prostu nauczyć się czegoś nowego i ciekawego.

Na naszych warsztatach postaramy się przekazać Ci podstawy niezbędnej wiedzy. Nic o tym nie wiesz? Nie szkodzi! Dowiesz się czym są mikrokontrolery, co można z nimi zrobić i do czego podłączyć. Poznasz też podstawowe elementy elektroniczne. Przewidujemy pracę w dwuosobowych zespołach.

Prowadzą: Szymon „canis_lupus” Reiter, Jakub „Bell” Kowalik, Józek „tyzyfone” Czarkowski, Jakub „Łoś” Kramarz z Fundacji Hacker Space Kraków

Łowy na lisa – amatorska radiolokalizacja sportowa

Amateur Radio Direction Finding to specyficzna wersja biegu na orientację. Każda grupa uczestników – wyposażona w odbiornik i antenę kierunkową – będzie miała za zadanie znaleźć ukryte w terenie nadajniki radiowe lub nanieść ich przybliżoną lokalizację na mapę.

Prowadzą: Szymon „canis_lupus” Reiter, Jakub „Bell” Kowalik, Józek „tyzyfone” Czarkowski, Jakub „Łoś” Kramarz z Fundacji Hacker Space Kraków

Internet Rzeczy w praktyce

Tutaj zbudujesz bezprzewodowy sensor, oświetlenie RGB podłączone do Internetu i nie tylko.

W czasie tego warsztatu poznamy układ ESP8266, środowisko Arduino, protokół MQTT. Zbudujemy kilka rozwiązań typowych dla Internetu Rzeczy: od sensorów, przez automatykę, po urządzenia wykonawcze. Wszystko z wykorzystaniem tanich i łatwo dostępnych komponentów. Uwaga: wskazana podstawowa wiedza na temat C/C++.

Studio dźwiękowe

Work i progres. Wpadnij za kilka dni!

Lego Mindstorms EV3

Na tym warsztacie zbudujesz i zaprogramujesz być może swojego pierwszego robota 😉 Razem z innymi uczestnikami warsztatu poznasz możliwości klocków LEGO Mindstorms EV3. W 2-3 osobowych grupach będziemy budować, programować, testować i świetnie się przy tym bawić! Serio.

Prowadzi: Cyberpaka

AI/Boty

Work in progres. Wpadnij za kilka dni!

Kreatywne techniki pracy

Work in progres. Wpadnij za kilka dni!

Ekokosmetyki

Podczas warsztatu nauczysz się wykonywać kosmetyki pielęgnacyjne i tworzyć rytuały SPA. Dowiesz się, czym jest kosmetyka naturalna i jak wykorzystać produkty z własnej kuchni do zabiegów na ciało. Poznasz podstawowe wiadomości z zakresu aromaterapii i zielarstwa oraz konkretne przepisy na naturalne produkty. Będziesz tworzyć własne kompozycje zapachowe, a także kreować wyjątkowe produkty, które mogą w pełni konkurować z dostępnymi na rynku naturalnymi markami.

W efskcie powstaną:

  • Delikatny owsiany krem oczyszczający do twarzy
  • Aromaterapeutyczny olejek do ciała
  • Regenerujący peeling do ciała

 

Prowadzi: Adriana Sadkiewicz z LiliGarden

Las w szkle

Las w słoiku to zielona roślinna kompozycja zamknięta w szklanym naczyniu. Namiastka leśnego ekosystemu w zminiaturyzowanej formie, przeniesiona do słoika. Na warsztatach opowiadamy, skąd wzięła się idea zamykania roślin w naczyniach oraz kto stworzył najstarszy, zamknięty las. Uczymy krok po kroku komponować LAS. Kompozycja będzie pięknym dodatkiem do każdego wnętrza.

Prowadzi: Milena Myszak z Laa Loba

13

Warsztatów tematycznych

200

Uczestników

84

Godziny nauki i zabawy

500

Filiżanek kawy