Program

Program Make Things 2018 nie jest jeszcze znany,
ale sprawdź co w Krakowskim Parku Technologicznym
czekało na uczestników edycji 2017 r.

Make Things to przede wszystkim
okazja do praktycznego poznawania nowych technologii,
ale także zabawa, warsztaty dla dzieci, przerwy kawowe i okazja do porozmawiania z ekspertami.

Kameralne grupy warsztatowe. Ograniczona liczba miejsc. Nie czekaj!

Lutowanie

Na tym warsztacie zbudujesz włącznik zmierzchowy i wskaźnik oświetlenia.

Lutownica, cyna, topik, płytka PCB i elementy elektroniczne to rzeczy, które pozwolą Ci zrobić inne rzeczy. Na tym warsztacie nie spotkasz robotów, Internetu, beaconów ani drukarek 3D, a mimo to dajemy Ci dwustuprocentową gwarancję niesamowitej frajdy i satysfakcji z finalnego dzieła. Mamy tu lutownice i nie zawahamy się ich użyć!

Projektowanie gry VR

Twoja własna gra VR, bez pisania kodu – to właśnie zrobisz w czasie tego warsztatu.

Będziemy pracować w oparciu o silnik Unity oraz Visual Scripting, żeby na koniec – za pomocą smartfonów i gogli VR – móc się cieszyć swoją pierwszą grą w technologii VR.

Optymalizacja robotów

W czasie tego warsztatu zoptymalizujesz oprogramowanie samobalansującego robota do teleobecności. I jeszcze regulatory PID. Oraz IoT. I nie zrozumiesz co właśnie przeczytałeś, dopóki sam tego nie zrobisz.

Roboty już czekają. A wyzwanie przed jakim wspólnie staniemy, będzie polegało na zmianie parametrów w ich oprogramowaniu w taki sposób, żeby jak najlepiej poradziły sobie w wyścigu z przeszkodami.

Kryptowaluty & blockchain

Na tym warsztacie wykonasz pierwszy krok ku kryptowalutom, blockchainowi oraz Smart Contractom.

W czasie warsztatu poznamy praktyczny wymiar tych technologii, dowiemy się też jak zbudować portfel kryptowalutowy i jak bezpiecznie przechowywać środki.

Drukowanie 3D

Na tym warsztacie zaprojektujesz i wydrukujesz Fajny Drobiazg.

Najpierw masa (pracy na komputerze), potem rzeźba (w drukarce 3D). Przejdziemy wspólnie cały proces projektowania, modelowania i drukowania breloczków. A potem będziemy się nimi cieszyć, wrzucać na FB oraz pokazywać znajomym i nieznajomym.

Beacony & aplikacja na Androida

Na tym warsztacie zrobisz Internety. A konkretnie Internet Rzeczy.

Wspólnie przygotujemy prostą aplikację, która będzie wykrywała beacony, odbierała nadawane przez nie komunikaty oraz w ciekawy sposób reagowała na wejście i wyjście z obszaru beacona.

Motion Capture

W czasie tego warsztatu poznasz tajniki i możliwości technologii Motion Capture wykorzystywanej do produkcji gier i filmowych CGI.

Za pomocą jedynego w Krakowie bezmarkerowego systemu Motion Capture uczestnicy tego warsztatu będą pracować nad digitalizacją… uczestników tego warsztatu. Będziemy mieć rzadką okazję, by zamienić się w bohaterów wprost z gier komputerowych.

Sensory w smartfonie

Na tym warsztacie dowiesz się do czego i w jaki sposób możesz wykorzystać sensory znajdujące się w Twoim smartfonie.

Wspólnie zaprogramujemy aplikację internetową pozwalającą każdemu z uczestników na odczyt i prezentację danych z telefonu: z kamery, mikrofonu, akcelerometru, kompasu, odczytywania tekstu, czujnika światła, modułu geolokalizacji. Twój smartfon zamieni się w nowoczesny szwajcarski scyzoryk.

Eksperymenty w świecie gier

Na tym warsztacie dowiesz się jak działa fizyka w grach.

Wejdziemy wspólnie do środowiska growego i zobaczymy jak działają w nim różne rzeczy i jak można tam robić rzeczy, niszczyć rzeczy, modyfikować rzeczy i robić mnóstwo innych rzeczy… z rzeczami.

Internet Rzeczy w praktyce

Tutaj zbudujesz bezprzewodowy sensor, oświetlenie RGB podłączone do Internetu i nie tylko.

W czasie tego warsztatu poznamy układ ESP8266, środowisko Arduino, protokół MQTT. Zbudujemy kilka rozwiązań typowych dla Internetu Rzeczy: od sensorów, przez automatykę, po urządzenia wykonawcze. Wszystko z wykorzystaniem tanich i łatwo dostępnych komponentów. Uwaga: wskazana podstawowa wiedza na temat C/C++.

Robosportowcy

[warsztat dla dzieci w wieku 8-12 lat]

Na tym warsztacie Twoje dziecko zbuduje robota i zapewni mu zdrowy tryb życia.

Będziemy budować roboty z klocków; tak TYCH klocków. Następnie zaprogramujemy roboty i zorganizujemy mistrzostwa Krakowa w robopiłce nożnej.

Robo Fight Club

[warsztat dla dzieci w wieku 7-11 lat]

Na tym warsztacie Twoje dziecko zbuduje i udoskonali robota, a potem wystawi go do szlachetnej, sportowej rywalizacji.

W oparciu o komponenty Lego Mindstorm oraz Lego Technic przygotujemy sumoboty – dzielnych zawodników, którzy wezmą udział w turnieju zapaśniczym. I pierwsza zasada Robo Fight Clubu: nie rozmawiać o Robo Fight Clubie. Tylko budować i budować.

Niedawno, niedawno temu w nieodległej galaktyce…

[warsztat dla dzieci w wieku 6-9 lat]

Na tym warsztacie Twoje dziecko zbuduje interaktywne konstrukcje z Twoich ulubionych klocków. Ekhm… to znaczy ulubionych klocków Twojego dziecka.

Zbudujemy interaktywne zwierzęta oraz poruszające się pojazdy, których nie powstydziłby się ani Vader, ani Luke ani Leia. Jedyną konkurencją dla nich byłby Sokół Milenium, ale jego zbudujemy następnym razem. Tym razem jednego można być pewnym: będzie z nami moc klocków.

13

Warsztatów tematycznych

200

Uczestników

84

Godziny nauki i zabawy

500

Filiżanek kawy