Na tym warsztacie zbudujesz włącznik zmierzchowy i wskaźnik oświetlenia.
Lutownica, cyna, topik, płytka PCB i elementy elektroniczne to rzeczy, które pozwolą Ci zrobić inne rzeczy. Na tym warsztacie nie spotkasz robotów, Internetu, beaconów ani drukarek 3D, a mimo to dajemy Ci dwustuprocentową gwarancję niesamowitej frajdy i satysfakcji z finalnego dzieła. Mamy tu lutownice i nie zawahamy się ich użyć!
Samodzielnie zaprojektujesz wnętrze – korzystając z indywidualnego stanowiska. Po zaprojektowaniu budynku, nadaniu kolorów i tekstury oraz umeblowaniu, ustawisz oświetlenie oraz otoczenie konstrukcji.
Ostatnim elementem jest wirtualne zwiedzanie zaprojektowanych pomieszczeń poprzez spacer lub fruwanie w oprzyrządowaniu VR.
Instruktorzy prowadzący zajęcia to specjaliści z branży wnętrz i meblarskiej, którzy udostępnią bogatą bibliotekę drzwi, okien, tekstur, mebli itp. z 3D Warehouse. Uzyskasz także bezpłatny dostęp do narzędzia pCon Planner oraz kontakty do krakowskich specjalistów z zakresu projektowania wnętrz z firmy Eastern Graphics.
Prowadzi: Kraina Twórczości
W czasie tego warsztatu zoptymalizujesz oprogramowanie samobalansującego robota do teleobecności. I jeszcze regulatory PID. Oraz IoT. I nie zrozumiesz co właśnie przeczytałeś, dopóki sam tego nie zrobisz.
Roboty już czekają. A wyzwanie przed jakim wspólnie staniemy, będzie polegało na zmianie parametrów w ich oprogramowaniu w taki sposób, żeby jak najlepiej poradziły sobie w wyścigu z przeszkodami.
Zobaczycz i dotkniesz
samobalansującego robota do teleobecności.
Weź ze sobą laptopa z dostępem do szybkiej sieci Wi-Fi.
Prowadzi: Husarion Technology
Na tym warsztacie wykonasz pierwszy krok ku kryptowalutom, blockchainowi oraz Smart Contractom.
W czasie warsztatu poznamy nieco teorii, a także praktyczny wymiar tych technologii, dowiemy się też jak zbudować portfel kryptowalutowy i jak bezpiecznie przechowywać środki.
Prowadzi: P2P Systems.
Na tym warsztacie zaprojektujesz i wydrukujesz Fajny Drobiazg.
Najpierw masa (pracy na komputerze), potem rzeźba (w drukarce 3D). Przejdziemy wspólnie cały proces projektowania, modelowania i drukowania breloczków. A potem będziemy się nimi cieszyć, wrzucać na FB oraz pokazywać znajomym i nieznajomym.
Prowadzi: Atmat
Chcesz zbudować elektroniczną zabawkę dla kota, urządzenie do automatycznego podlewania kwiatków podczas urlopu lub nietypowy system alarmowy? A może zastanawiasz się jak tchnąć trochę życia w swoją instalację artystyczną? Dopuszczamy też możliwość, że pragniesz po prostu nauczyć się czegoś nowego i ciekawego.
Na naszych warsztatach postaramy się przekazać Ci podstawy niezbędnej wiedzy. Nic o tym nie wiesz? Nie szkodzi! Dowiesz się czym są mikrokontrolery, co można z nimi zrobić i do czego podłączyć. Poznasz też podstawowe elementy elektroniczne. Przewidujemy pracę w dwuosobowych zespołach.
Prowadzą: Szymon „canis_lupus” Reiter, Jakub „Bell” Kowalik, Józek „tyzyfone” Czarkowski, Jakub „Łoś” Kramarz z Fundacji Hacker Space Kraków
Amateur Radio Direction Finding to specyficzna wersja biegu na orientację. Każda grupa uczestników – wyposażona w odbiornik i antenę kierunkową – będzie miała za zadanie znaleźć ukryte w terenie nadajniki radiowe lub nanieść ich przybliżoną lokalizację na mapę.
Prowadzi: Fundacji Hacker Space Kraków
Warsztat o tym, jak rozpocząć zabawę Internetem Rzeczy, na kilku przykładach wziętych z Inteligentnego Domu.
Poznasz środowisko Arduino oraz bardzo popularny moduł z WiFi, i będziesz miał przegląd dostępnych płytek i rozszerzeń.
Warsztat ma na celu przekazanie praktycznej wiedzy, która pozwoli Ci budować własne proste projekty IoT w przyszłości.
Porozmawiamy o tym jak znaleźć odpowiednie komponenty, biblioteki i narzędzia – a najczęstsze scenariusze przetrenujemy w praktyce!
Prowadzi: Hubraum Kraków
Analog czy digital? Tyczka, mikroport, deadcat? WAV czy MP3? Ile kosztuje nagranie lektora i czemu tak drogo?
Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania koniecznie przyjdź do nas! Na tym warsztacie poznasz tajniki pracy w studiu przy postprodukcji dźwięku oraz będziesz miał okazję usiąść za mikrofonem!
Usłysz to, czego nie widać.
Prowadzi: Nonagram Media
Na tym warsztacie zbudujesz i zaprogramujesz być może swojego pierwszego robota 😉 Razem z innymi uczestnikami warsztatu poznasz możliwości klocków LEGO Mindstorms EV3. W 2-3 osobowych grupach będziemy budować, programować, testować i świetnie się przy tym bawić! Serio.
Prowadzi: Cyberpaka
Aplikacja-asystent: nowy najlepszy przyjaciel człowieka.
Na tym warsztacie porozmawiamy o AI i botach. I z nimi też.
Zastanowimy się co człowiek robić musi, co może, a czym nie powinien się przejmować, bo zadanie przejmie program? Przeanalizujemy procesy z życia codziennego oraz podział zadań między ludzi i technologie. Stworzymy i zoptymalizujemy scenariusz pracy dla programu, czyli jak, kiedy i po co program ma działać, by pomagać a nie przeszkadzać. Na koniec wyliczymy 2+2=5, czyli jak możemy się zintegrować i zsynchronizować z inteligentnym asystentem, by wycisnąć jak najwięcej z naszej współpracy
Prowadzi: 2040.io
Walt Disney to ikona świata animowanego, którego pomysły do dziś pobudzają wyobraźnię milionów osób na świecie. Większość z nas kojarzy go z bajkami, ale nie każdy wie, że stworzył on technikę, dzięki której każdy z nas może znaleźć rozwiązania problemów zarówno biznesowych, jak i tych z życia codziennego.
Podczas warsztatów przybliżymy Wam strategię Walta Disneya, a przy okazji, korzystając z Waszej nieograniczonej wyobraźni, stworzymy prototypy eksponatów, które być może w przyszłości staną się częścią wystawy stałej MCN Cogiteon.
Prowadzi: Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon
Podczas warsztatu nauczysz się wykonywać kosmetyki pielęgnacyjne i tworzyć rytuały SPA. Dowiesz się, czym jest kosmetyka naturalna i jak wykorzystać produkty z własnej kuchni do zabiegów na ciało. Poznasz podstawowe wiadomości z zakresu aromaterapii i zielarstwa oraz konkretne przepisy na naturalne produkty. Będziesz tworzyć własne kompozycje zapachowe, a także kreować wyjątkowe produkty, które mogą w pełni konkurować z dostępnymi na rynku naturalnymi markami.
W efekcie powstaną:
Prowadzi: LiliGarden
Las w słoiku to zielona roślinna kompozycja zamknięta w szklanym naczyniu. Namiastka leśnego ekosystemu w zminiaturyzowanej formie, przeniesiona do słoika. Na warsztatach opowiadamy, skąd wzięła się idea zamykania roślin w naczyniach oraz kto stworzył najstarszy, zamknięty las. Uczymy krok po kroku komponować LAS. Kompozycja będzie pięknym dodatkiem do każdego wnętrza.
Prowadzi: Laa Loba